W dzisiejszych czasach tatuaż to już nie tylko element mody i sposób na wyróżnienie swojego ciała. Poprzez tatuaż możemy wyrazić swój indywidualizm, osobowość i głęboko zakorzenione wartości. Możemy przekazać informację społeczeństwu, nie używając słów. Czyż nie wspaniale? Jeśli zastanawiasz się nad wizytą w salonie tatuażu, dowiedz się najpierw jak prawidłowo pielęgnować swoje dzieło sztuki po zabiegu, aby naskórek dobrze się zregenerował, a także co zrobić, aby po latach wciąż cieszyć się intensywnym kolorem tatuażu.

Jesteśmy świadomymi konsumentami

Ze względu na rosnącą świadomość konsumencką, obecni odbiorcy wyrobów kosmetycznych zaczynają zwracać szczególną uwagę na skład wybieranych przez siebie produktów.

Duża ilość dostępnych środków do pielęgnacji tatuażu spowodowała zmianę kryteriów wyboru produktu. Świadomy konsument wybiera najprostszą ścieżkę oceny produktu, a jest nim obecnie ocena jego składu, a w szczególności aktywnych składników. W wyniku tego, na specjalną uwagę zaczęły zasługiwać produkty naturalne oraz wegańskie, które w swoim składzie nie zawierają komponentów odzwierzęcych. Kosmetyki Nidiesque Tattoo do pielęgnacji tatuażu – zawierające nowej generacji cząsteczkę Chitathione otwierają szereg nowych możliwości.

 

Co nam zapewni stosowanie Nidiesque Tattoo?

Nidiesque Tattoo to specjalistyczne kosmetyki wspomagające proces gojenia skóry po wykonaniu tatuażu. Charakteryzują się właściwościami regenerującymi skórę oraz redukującymi zaczerwienia i podrażnienia. Regularne stosowanie wspiera zachowanie intensywnych kolorów tatuażu. Warto nadmienić, że Nidiesque Tattoo jest kosmetykiem tworzonym z misją, którego skuteczność działania opiera się na badaniach naukowych i starannie dobranych składnikach. Substancja aktywna chroniąca skórę delikatnym filmem, jest połączeniem przeciwzapalnego peptydu, znanego ze swoich przeciwzapalnych właściwości oraz biopolimeru stosowanego w najlepiej działających opatrunkach przeciw oparzeniom ze względu na wysoki potencjał gojenia ran.

 

Oba składniki są przeciwdrobnoustrojowe, a więc zapobiegają zakażeniom zarówno bakteryjnym, jak i grzybiczym. Sama technologia pozyskiwania tak unikatowej substancji była opracowywana w Laboratoriach KF Niccolum ponad dwa lata, aby cały proces otrzymywania był prowadzony w duchu zero waste bez zbędnych odczynników sprzęgających, czy rozpuszczalników organicznych. Motorem napędowym reakcji jest aktywowanie poszczególnych grup funkcyjnych energią mikrofalową, w myśl najczystszej i najbardziej przyjaznej środowisku zielonej chemii. Produkt nie jest pakowany w folię, ani dodatkowe kartoniki, a zespół badawczy cały czas poszukuje pomysłu, aby opakowanie Nidiesque Tattoo było całkowicie biodegradowalne.

Substancja aktywna Chitathione

Jest to biopolimer nowej generacji – wynalazek polskich naukowców, chroniony zgłoszeniem patentowym Polskiej Akademii Nauk. Substancja aktywna posiada nr CAS: 1513884-52-0 oraz została zarejestrowana jako surowiec kosmetyczny – nazwa handlowa: Chitathione, nazwa INCI: Chitosan Glutathionamide.

Chitathione to cząsteczka, która uniemożliwia przenikanie przez skórę szkodliwych zanieczyszczeń. Jony metali, np. niklu i palladu (obecne m. in. w smogu), zatrzymują się po zewnętrznej stronie skóry i nie mają możliwości przeniknięcia tą drogą do organizmu. Cząsteczka działa więc jak rodzaj tarczy ochronnej.

Charakterystyka produktów Nidiesque

Produkty marki Nidiesque wyróżniają się wysoką jakością oraz krótką listą składników. Jako jedyne produkty w Polsce i na świecie zawierają substancję aktywną chronioną zgłoszeniem patentowym. Seria produktów Nidiesque Tattoo jest odpowiedzią na coraz większe oczekiwania konsumenckie. Produkty zostały poddane szeregowi badań zarówno aplikacyjnych jak i dermatologicznych, aparaturowych oraz testach płatkowych in vivo, które potwierdziły ich skuteczność barierową, ale również właściwości regeneracyjne i nawilżające. Aplikacja balsamu Nidiesque Tattoo tworzy ochronny film na wytatuowanej skórze oraz wspomaga jej gojenie.

Skład procentowy przedstawiony w Tabeli 1. przedstawia jasno, że produkty Nidiesque Tattoo na podstawie wyliczonych wartości procentowej zawartości składników naturalnych, bazując na kryteriach certyfikacji NaTrue spełniającym kryteria BDIH, można zaliczyć produkt z linii Nidiesque Tattoo do produktów naturalnych.

Tabela 1. Zawartość składników naturalnych w produktach Nidiesque.

Linia Produkt Wraz z wodą Bez wody
Nidiesque Tattoo balsam 96,11% 90,40%

Balsam Nidiesque Tattoo – co pokazały badania?

Na podstawie wyników aparaturowych badań skóry, po stosowaniu balsamu Nidiesque Tattoo przez już dwa tygodnie, możemy stwierdzić znaczny wzrost nawilżenia i elastyczności skóry. Jednocześnie zaobserwowano zmniejszenie ucieczki wody przez naskórek (ujemna wartość zmiany poziomu TEWL) oraz skóra stała się mniej zaczerwieniona (spadek poziomu erythemy).

Na podstawie badań można stwierdzić, że balsam Nidiesque Tattoo:

  • nawilża skórę;
  • poprawia jędrność i elastyczność skóry;
  • sprawia, że skóra wygląda na zregenerowaną;
  • powoduje uczucie optymalnego natłuszczenia skóry;
  • sprawia, że skóra pozostaje miękka w dotyku;
  • w odpowiedni sposób pielęgnuje skórę;
  • sprawia, że skóra staje się gładka.

Aby w pełni cieszyć się ze swojego nowego tatuażu, musicie pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry i ochronie przez zakażeniem, zwłaszcza w pierwszych etapach gojenia. Tutaj pomocne okażą się wskazówki Waszego tatuażysty oraz dobre kosmetyki ochronne i przeciwzapalne.

 

W naszym sklepie znajdziesz nowy produkt jakim jest balsam Nidiesque Tattoo, a także pełen asortyment pozostałych kosmeceutyków barierowych marki Nidiesque.

 

Prowadzisz studio tatuażu?

Skontaktuj się z nami po szczegóły oferty dedykowanej dla Ciebie.

 

Powyższy tekst znajdziesz również w magazynie Esencja Zdrowia wydanie czerwiec-lipiec 2019.

 

Źródło: opracowanie własne na podstawie materiałów KF Niccolum
Foto: KF Niccolum, unsplash.com, pixabay.com