Zazdrościsz znajomym, którzy zawsze mają czysto w domu, nawet jak wpadniesz do nich z niezapowiedzianą wizytą? Myślisz, że codziennie ścierają kurz, odkurzają i myją podłogi? Nic bardziej mylnego. Na utrzymanie czystego domu albo mieszkania jest kilka skutecznych sposobów. I nie będzie to wymagać od Ciebie zbyt wiele wysiłku! Poznaj sposoby na szybkie, efektywne sprzątanie z zastosowaniem najnowszych technologii, aby szybko i tanio uporać się z czasochłonnym sprzątaniem domu.

Wielu psychologów, coach’ów oraz gospodyń domowych zaleca codzienne porządki przez przynajmniej 20 minut dla każdego z domowników. Oczywiście jest w tym sporo racji, ale niektórych domowych czynności nie przeprowadzisz w tak błyskawicznym tempie. Wystarczy, że przy codziennych obowiązkach domowych dasz popracować robotowi, który po uruchomieniu stanie się niezależny.

Roboty sprzątające nadal stanowią zagadkę dla wielu posiadaczy domów i mieszkań. Jednym z takich urządzeń jest GLASSY – elektryczna myjka do mycia okien.

Latem częściej słońce oświetla nasze okna, dlatego dopiero wtedy stają się widoczne smugi, krople deszczu i brud zalegający od kilku dobrych tygodni. Dzięki Glassy szybko odświeżysz okna po deszczu, czy pozbędziesz się innych powstałych zabrudzeń, unikając jednocześnie wyciągania całego wachlarza akcesoriów do mycia szyb.

Jak to zrobić?

  1. Spryskaj szybę swoim ulubionym płynem do mycia powierzchni szklanych, przymocuj GLASSY do szyby i kliknij guzik. W tym momencie on stanie się niezależny, a Ty odpoczniesz lub zajmiesz się innymi porządkami.
  2. Oglądaj swój ulubiony serial lub ciesz się towarzystwem swoich domowników. Przy pomocy aplikacji lub pilota możesz sterować robotem nie ruszając się z kanapy.
  3. GLASSY zakomunikuje, kiedy skończy mycie okna – pomóż mu z teleportacją na inną powierzchnię, na której chcesz kontynuować jego pracę.

Inne zastosowania GLASSY:

  • Stół – niespodziewani goście są już w drodze i nie masz czasu na porządki? Puść GLASSY na stole, użyj lekkiego detergentu spryskując bezpośrednio blat stołu, przy którym zasiądzie cała świta i zacznij szykować przekąski. Zrób dobre wrażenie na znajomych i rodzinie.
  • Lustra – i tutaj też da sobie radę. Zadbaj o czyste ściereczki przed myciem i uwierz w siłę i szybkość tego robota.
  • Witryny sklepowe – tak, to idealne rozwiązanie do sklepowych okien, które nie powinny brudem przysłaniać wystawy.
  • Płytki na wysoki połysk – pięknie wyglądają, gorzej z ich wyczyszczeniem. GLASSY w połączeniu z użyciem dobrego detergentu doprowadzi je do porządku.
  • Kabina prysznicowa – z tym robotem unikniesz powstawania osadu oraz kamienia, które tylko oszpecają łazienkowe wnętrze.

Odkurzacz samojezdny

Kolejnym podstawowym urządzeniem do automatyzacji sprzątania jest odkurzacz samojezdny z zastosowaniem technologii VSLAM (Visual Simultaneous Localization and Mapping).

Odkurzacz Mamibot VSLAM różni się od swoich poprzedników wbudowanym systemem monitorowania sprzątanej powierzchni, dzięki kamerze, która skanuje pomieszczenie po sam sufit!

Kamera oraz dodatkowe czujniki pozwalają na sprytne omijanie przeszkód, mebli oraz innych przedmiotów, które napotka na swojej drodze. Jego wysoka moc ssania w połączeniu z kamerą monitorującą jest gwarancją najwyższej skuteczności – skraca czas sprzątania i udoskonala mapę nawet o powierzchni 180 m2!

Posiadasz więcej niż 180m2? To też nie problem! W tej generacji robotów VSLAM zapamiętuje miejsce, w którym się rozładował i ponawia sprzątanie, jak tylko nabierze wystarczającej mocy.

Ponadto jest robotem hybrydowym, czyli 2 w 1. Nie tylko odkurza, ale również posiada opcję odświeżania podłogi na mokro, dzięki wymiennemu pojemnikowi na wodę o pojemności 370 ml. Ta opcja wymiennego pojemnika utrzyma dłużej perfekcyjnie czyste podłogi bez konieczności wyciągania tradycyjnego mopa z wiadrem. Przy wszystkich swoich funkcjach jest najcichszym (55 dB) oraz najniższym robotem wśród konkurentów z wbudowaną kamerą.

Mało tego wszystkiego, VSLAM posiada funkcję sterowania z poziomu pilota, aplikacji GRIT dostępnej na Android oraz iOS, a także dla bardziej zaawansowanych technologicznie – funkcję sterowania głosowego z pomocą systemu Google lub Alexa Amazon.

Zaimponuj swoim bliskim robotami MAMIBOT, pokaż jak radzisz sobie z uporczywym sprzątaniem i wykorzystaj słoneczne, upalne dni uwalniając się od codziennych obowiązków.

W naszym sklepie dedykowanym dla alergików i ich rodzin znajdziesz pełną ofertę urządzeń marki Mamibot.

Powyższy tekst znajdziesz również w magazynie Esencja Zdrowia wydanie sierpień-wrzesień 2019.

Opracowanie: dombezalergii.com.pl
Źródło: materiały Mamibot
Foto: Mamibot